Producenci
Zmiana wysokość kierownicy. Najprostsza droga do poprawy komfortu na motocyklu.. 0
Zmiana wysokość kierownicy. Najprostsza droga do poprawy komfortu na motocyklu..

 

Komfort i bezpieczeństwo jazdy na motocyklu zależy w dużej mierze od naszej pozycji jaką przyjmujemy podczas jazdy. Tą zaś kształtują punkty w których stykamy się z motocyklem. Podnóżki, kanapa i kierownica. O ile można dokonać zmiany kanapy na taką o innej wysokości, czy zmienić podnóżki na większe i stabilniejsze, o tyle najbardziej rewolucyjnych zmian dokonać możemy w obrębie kierownicy. To bowiem kierownica wpływa na to jak podczas jazdy ułożone jest nasze tułowie i ręce. A podczas jazdy na stojąco, niezbędnej w jeździe terenowej, jej wysokość wpływa również na pozycję naszych nóg.

 

Od zawsze motocykliści modyfikowali kierownicę w swoich motocyklach. Celem często była zmiana wyglądu, ale równie często stał za tym walor praktyczny. Najprostszą, wydawało by się metodą była zmiana kierownicy na wyższą. Ciężko jednak dobrać kierownicę wyższą o takich samych kątach, dodatkowo po takiej zmianie motocykl często wygląda nie proporcjonalnie. Rozwiązaniem są też konwencjonalne rozwiązanie kierownicy. Te jednak mają tą wadę że zazwyczaj przybliąają kierownicę w naszą stronę. Biorąc zaś pod uwagę że kierownicę podwyższają zazwyczaj kierowcy o ponad przeciętnym wzroście, takie rozwiązanie kłóci się z przyjętym założeniem. Dla osoby wysokiej kierownica powinna być bowiem nie tylko wysunięta wyżej, ale też dalej do przodu. I tutaj pojawia się rozwiązanie zwane podwyższeniem przegubowym kierownicy. Amerykańska firma ROX Speed FX której jesteśmy przedstawicielem zastosowała jako pierwsza system który niweluje wszystkie bolączki konwencjonalnych podwyższeń kierownicy. System ten pozwala nie tylko na podwyższenie kierownicy, ale również na jej regulację w płaszczyźnie pionowej. Tym sposobem możemy przesunąć punkt mocowania kierownicy mocno do przodu lub do tyłu. Oprócz przesunięcia punkt mocowania dalej pozostaje nam możliwość regulacji samego kąta mocowania kierownicy, co w praktyce daje nieograniczoną ilość możliwości ustawienia steru.

 

W naszej ofercie znajdują się zarówno mocowania amerykańskiej firmy Rox speed FX(tutaj), jak też tańsze mocowania tajwańskiego producenta accel(dostępne tutaj). Najbardziej popularne podwyższenia kierownicy mają wysokość 51mm, jednak frma rox która ma szerszą ofertę produkuje również podwyższenia o wysokości 44mm, oraz znacząco wyższe 89 i 127mm. Rox daje też możliwość wyboru koloru kierownicy. Występują kolory czarny, chromowany, szczotkowane aluminium i szary metalic. Tajwański accel ma zaś w ofercie tylko kolor czarny.

 

A jak się montuje takie rozwiązanie? Otóż bardzo prosto. Jego montaż nie wymaga bowiem demontowania osprzętu kierownicy, a jedynie odkręcenia mocowania steru.

 

Przy zakupie podwyższenia kierownicy wielu użytkowników obawia się też o długość linek biegnących do kierownicy. Dysponujemy katalogiem, który pozwala na dobór odpowiedniego mocowania i sprawdzenie czy w danym modelu motocykla możemy zastosować je bez zbędnych przeróbek. Zapraszamy do kontaktu. Służymy pomocą przy doborze i wskazówkami przy montażu. 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl